ایندکسی ها » آموزش انتقال لینک ها به redirect301 در وردپرس
آموزش انتقال لینک ها به redirect301 در وردپرس  

آموزش انتقال لینک ها به redirect301 در وردپرس - سلام و عرض ادب خدمت شما دوستان عزیز و گرامی نید وب مستر ، شما دوستانی که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس یا  ... استفاده میکنید حتما تا کنون توجه داشته اید که یکی از ملاک های سئو ، تغییر و یا ریدایرکت یه لینک به صورت 301 است . اگر اطلاعات زیادی درباره نحوه کار با ریدایرکت 301 ( redirect301 ) ندارید پس بهتر است این مقاله را به صورت کامل مطالعه کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید .

آموزش انتقال لینک ها به redirect301 در وردپرس

اولین بحث ما که ممکن است کمی مبهم به نظر برسد این است که :

ریدایرکت چیست؟

ریدایرکت  (۳۰۱ redirect) به تغییر مسیر لینک ها به ادرس جدید یا تغییر لینک به لینک جدید میباشد . ۳۰۱ redirect زمانی کاربرد دارد که میخواهید سایت را به لینک جدید منتقل کنید یا دامنه آن را عوض کنی که در این صورت لینک های قبلی شما باید به لینک جدید ریدایرکت شوند .

به عنوان مثال اگر صفحه ای از وب سایت شما حذف میشود بهتر است به جای اینکه به کاربر صفحه 404 نشان داده شود ، لینک حذف شده به یک لینک مرتبط یا بخش جست و جو منتقل شود که میتواند از نظر سئو تاثیر بیشتری از صفحه 404 داشته باشد ، البته فراموش نکنیم که داشتن پیج 404 خود یک شاخه محسوب میشود .

Redirect 301

یکی از مزیت های این نوع ریدایرکت این است که باعث میشود اعتبار و رتبه قبلی شما همچنان حفط شود و اگر بعد از انتقال وب سایت به دامنه جدید ، لینک های آن را  Redirect 301 به ادرس جدید نکنید ، اعتبار و هویت سایت شما خیلی زود نابود و از بین میرود .

در واقع زمانی که شما لینک های قبلی را به لینک جدید خودتان Redirect 301 میکنید ، خزنده ها و ربات های موتور های جست و جو متوجه این انتقال شده و کل اعتبار و هویت دامنه قبلی را نیز برای دامنه جدید حفط میکنند . امروز در وب سایت نید وب مستر قصد داریم برای شما عزیزان افزونه ی وردپرس معرفی کنیم که میتوانید با چند کلیک به سادگی تمامی صفحات قبلی خودتان را به صفحه جدید منتقل کنید .

انتقال آدرس ها با redirect301 در وردپرس با Quick Page/Post Redirect Plugin

آموزش انتقال لینک ها به redirect301 در وردپرس

افزونه مورد نظر ما Quick Page/Post Redirect Plugin نام دارد که در مخزن وردپرس نیز به ثبت رسیده است و تا کنون ۲۰۰٫۰۰۰ هزار نصب را در کارنامه خودش ثبت کرده است ،

 

آموزش انتقال لینک ها به redirect301 در وردپرس

 

بررسی امکانات و تنظیمات افزونه

پس از نصب و فعال سازی این افزونه منویی در پیشخوان سایت وردپرسی شما با نام Quick Redirect افزوده خواهد شد. روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شوید.

آموزش انتقال لینک ها به redirect301 در وردپرس

حال همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، در بخش Request URL آدرس خود را وارد کنید، سپس در بخش Destination URL عملیات انتقال آدرس ها در وردپرس صورت می گیرد. در حالت پیشفرض لینک‌های ریدایرکت شده در افزونه ریدایرکت ۳۰۱ وردپرس به صورت فالو هستند. اگر می‌خواهید تا لینک مورد نظر به صورت نوفالو باشد تیک گزینه NF را فعال کنید و اگر می‌خواهید تا لینک در تب جدید باز شود نیز تیک گزینه NW را فعال کرده و در نهایت بر روی Add New Redirects کلیک کنید.

 

آموزش انتقال لینک ها به redirect301 در وردپرس

 

مدیریت لینک ها

یکی دیگر از مزیت های این افزونه ، قرار گرفتن ابزارک آن در بخش نوشته است که به شما امکان میدهد در حین پست گذاشتن آدرس آن را به ادرس جدید منتقل کنید یا نو فالو و نحوه باز شدن لینک را تغییر دهید .

آموزش انتقال لینک ها به redirect301 در وردپرس

تنظیمات افزونه

بخش تنظیمات افزونه به شما امکان زیر را برای مدیریت لینک میدهد  که ما فقط به چند مورد آن اشاره کرده ایم :

  • امکان استفاده از پست تایپ سفارشی برای انتقال آدرس ها
  • استفاده از جی‌کوئری در خاصیت نوفالو و باز شدن لینک در پنجره جدید
  • امکان غیرفعال کردن کلیه ریدایرکت‌ها با فعال کردن تیک گزینه Turn OFF all Redirects
  • امکان استفاده از خاصیت نوفالو و باز شدن لینک در پنجره جدید به صورت پیشفرض
  • انتخاب نوع ریدایرکت پیشفرض به صورت ۳۰۱، ۳۰۲، ۳۰۷ و یا meta redirect
  • امکان استفاده از لینک سفارشی در ریدایرکت لینک‌ها مانند Go
  • حذف کلیه لینک‌های ریدایرکت شده با یک کلیک
  • و..

درون ریزی، برون ریزی و خلاصه گزارشات

اگر تعداد لینک های شما زیاد میباشند و نمیتوانید آنها را دستی اضافه کنید ،باید بگوییم که این افزونه قابلیت درون ریزی را نیز پشتیبانی میکند ، به این که شما میتوانید به راحتی لینک های خودتان را در فرمت یک CSV در برنامه درون ریزی کنید .

یکی دیگر از مزیت های این افزونه محبوب ، نمایش گزارش کامل برای هر لینک میباشد !  می‌توانید گزارشی از تمامی لینک‌های ریدایرکت شده را در صفحه‌ای مجزا در منوی Redirect Summary مشابه تصویر زیر مشاهده کنید.

آموزش انتقال لینک ها به redirect301 در وردپرس

همانطور که می‌بینید لینک‌های ریدایرکت شده به همراه ویژگی‌های موجود در آن درج شده‌اند که می‌توانید به صورت خلاصه‌ای آنها را مشاهده کنید.

موفق باشید .

   
دسته بندی : آموزش, سئو

مطلالب مرتبط با موضوع